Honda või Kawasaki

Moderaator: Juhatus

Vasta
Kasutaja avatar
cronos
Postitusi: 47
Liitunud: 21 Mai 2010, 11:20
Tsikkel: Honda Transalp
Telefon: 53491622
Asukoht: rakvere

Honda või Kawasaki

Postitus Postitas cronos »

Tere, on kavas tsikkel osta, aga ei suuda kuidagi otsusele jõuda kas Honda Transalp või Kawasaki Versys. Äkki siin saavad andunud tsikklivennad hüva nõu anda mis mu kaalud kuhugi poole kah üle kaalub?!
Parem olla tark ja vahest pidurdada, kui olla pidur ja pidevalt targutada.

Kasutaja avatar
cronos
Postitusi: 47
Liitunud: 21 Mai 2010, 11:20
Tsikkel: Honda Transalp
Telefon: 53491622
Asukoht: rakvere

Re: Honda või Kawasaki

Postitus Postitas cronos »

cronos kirjutas:Tere, on kavas tsikkel osta, aga ei suuda kuidagi otsusele jõuda kas Honda Transalp või Kawasaki Versys. Äkki siin saavad andunud tsikklivennad hüva nõu anda mis mu kaalud kuhugi poole kah üle kaalub?!
Võibolla sai vale teema alla pandud, aga mind huvitab just tehnilises küljest kõrvaline arvamus, sest ise kunagi tegelesin ainult vene Jawadega (ega kui seegi ette võtta, ei mäleta suht miskit), ei tea praegusest tsikkli tehnilisest maailmast suurt midagi.
Parem olla tark ja vahest pidurdada, kui olla pidur ja pidevalt targutada.

Kasutaja avatar
OZman
Postitusi: 267
Liitunud: 18 Jaan 2010, 19:56
Tsikkel: VFR800F
Telefon: 5169826
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Honda või Kawasaki

Postitus Postitas OZman »

Ära ole nii kärsitu :D ,täitsa õige teema all.Ja küll ka arvamusi tuleb kui sa just 2 tunni pärast juba otsustada ei taha :)

kuzmitz
Postitusi: 961
Liitunud: 14 Jaan 2010, 13:21
Tsikkel: Olemas
Asukoht: Pajusti

Re: Honda või Kawasaki

Postitus Postitas kuzmitz »

cronos kirjutas:Tere, on kavas tsikkel osta, aga ei suuda kuidagi otsusele jõuda kas Honda Transalp või Kawasaki Versys. Äkki siin saavad andunud tsikklivennad hüva nõu anda mis mu kaalud kuhugi poole kah üle kaalub?!
Sõltub muidugi Sinu tsikli planeeritavast kasutamisest. Kuna ise kulgen Transalpiga, siis laoks üles mõned selle ratta plussid ja miinused:
Plusspoolele jäävad:
1. väga mugav sõiduasend ja sadul. Läbisin paar aastat tagasi 1600 km 24-a tunniga ja minu kondine tagumik ei jäänud haigeks.
2. Hondal on teade-tuntud vastupidavus. Minu ratas on neli aastat vana (läbisõit hetkel 42500 km) ja vahetanud olen lisaks tavalistele kuluosadele (kett, hammikad, õli) vaid korra esikahvli laagrid.
3. Transalpiga on hea sõita asfaldil ja kruusal. Versysega kruusale vist ei roni :roll: Kui soovid Eestimaad avastada sadulast, siis Kawa ei kvalifitseeru... Ja pealegi, nendel matkaradadel, mida Maanteeamet hellitavalt maanteedeks kutsub, sobib TA oma pika käigu ja reguleeritava vedrustusega väga hästi :ok:

Transalpi miinuseks loen mina:
1. Täislastis (kolm kohvrit ja tagaistuja) peab möödasõitu natukene planeerima, ehk siis 650 kuupi jäävad natukene väheks. Samas üksi sõites ei ole probleemi.
2. Kuna tegemist on väga hea rattaga, siis on ka teise ringi tsiklid suht kalli hinnaga. Aga, usu, see hind tasub ennast ära.
Ka kõige kehvem saabas jätab lumele jälje ja murduv puu teeb ka siis häält, kui keegi ei kuule seda...
Pilt

Kasutaja avatar
Argo
RRRC
Postitusi: 79
Liitunud: 18 Jaan 2010, 21:06
Tsikkel: Honda Magna
Telefon: 5273869
Asukoht: Rakvere

Re: Honda või Kawasaki

Postitus Postitas Argo »

Kusmitz, sa pead laskma tal enda omaga natuke proovida.
Minule ta ei sobinud. Kolm päeva ja miski kaks pool sada kiltsi, sellest minul selg kange.
5 2 7 3 8 6 9

Kasutaja avatar
cronos
Postitusi: 47
Liitunud: 21 Mai 2010, 11:20
Tsikkel: Honda Transalp
Telefon: 53491622
Asukoht: rakvere

Re: Honda või Kawasaki

Postitus Postitas cronos »

Plaan on hakkata eestimaad avastama mõõda nö.kõrvalteid ja metsaradu ja soovituste põhjal jäid 2 tsikklit silmapiirile. Mujal foorumites tundub, et suurem osa eelistaks Transalpi mis teeb mul meele heaks, sest saanksin selle masina soodsamatel tingimustel kätte .
Käisin ka mõlemiga proovisõitu tegemas(TA 680cc,Kawa 650) ja tundus TA jõulisem ja juhitavus kergem, kuigi 1 käiguga madalatel põõretel foori ees kippus väljasurema, aga see vist pigem timmimise küsimus. Sõidumugavust ei oska ma ise hinnata :roll: , sest proovisõitu oli ainult ca.50 km, no ja üleüldse puudub mul pikamaa sõidukogemus mida loodan ka peale tsikkli soetamist siinsete ürituste osavõtmistega enda jaoks korvata.
Parem olla tark ja vahest pidurdada, kui olla pidur ja pidevalt targutada.

Kasutaja avatar
cronos
Postitusi: 47
Liitunud: 21 Mai 2010, 11:20
Tsikkel: Honda Transalp
Telefon: 53491622
Asukoht: rakvere

Re: Honda või Kawasaki

Postitus Postitas cronos »

Muide, aitäh kuzmitz selle ülevaate eest :beer:
Parem olla tark ja vahest pidurdada, kui olla pidur ja pidevalt targutada.

Vasta