Reisipäevik

Moderaator: Juhatus

Kasutaja avatar
Raitz
Postitusi: 92
Liitunud: 19 Jaan 2010, 19:55
Tsikkel: ZZR 1400

Re: al. 05.06 kahel rattal Evroopasse

Postitus Postitas Raitz »

Üks väike reisijutt: Nagu ma siin kunagi välja hüüdsin, siis 05.06.2010 on plaan hommiku kell 8.00 startida Rakverest Alpidesse ja sinna lähiümbrusesse hullama.
Hetkel siis lukus Ozzy, mina ja Pinchu. seega 3 inimest 2 ratast.
Kas meil on veel reisihimulisi raipeid? Julgelt, Öömajade kohapealt on teoreetiline võimalus, et paaris arv inimesi võib osutuda kohati mugavamaks, aga eriti suurt probleemi ma ei näe.
Tingimused kvalifitseerumiseks: Hea tujulisus, võime jääda rõõmsaks ja optimistlikuks ka siis kui päev otsa on rõvedat külma vihma sadanud ja sedasi juba kolmas päev järjest, Su ratta paagitäiega saab vähemalt 250km läbida, su ratas kannatab sõita kiirusega 140-150 rohkem kui 1km jutiga (kiirteede mugav ja ohutu tempo on umbes selline), suudad oma rattaga sõita umbes 100-150km jutiga ja ei soovi oma reisikaaslasi mõrvata pärast sellise maa läbimist.
Kindlasti ei kvalifitseeru väikesed ja kerged enduurokad, supermotod, alla 600 biked ja pisikesed chopperid.

Plaan: Üldjoontes on sihtmärgiks Alpid, võimalik et seekord on kõrgendatud tähelepanu all see piirkond, mis jääb Austria, Itaalia ja Sveitchi nurka. Suht suure tõenäosusega võiks Horvaatiast läbi põigata, aga see pole must be. Kui ilmataat peaks nalja tegema ja Alpides sajab pikemalt laus vihma ning lund, siis kangelasi mängima ei hakka, keerame nina kuskile, kus päike on. (Horvaatia on hea backup plaan).

2 esimest päeva teeme korralikud sõidupäevad, st pühapäeva õhtuks Slovakkiasse. Laupäevaks siis umbes 800km ja pühapäevaks umbes 600km edasi võtame asju rahulikumalt. Elu on näidanud, et umbes 200 - 500 km päevas on mõnus tempo.
Kulud üritaks hoida kontrolli all, ehk siis osaliselt teeks süüa ja kohvi ise priimusel, ning kõige kallimasse restosse ei läheks. Telk kindlasti kaasa ja kus olukord võimaldab, kasutaks telgi teenuseid. Laupäeval ööbiks siiski Poolas kuskil katuse all, kuna laagri kokku ja lahti pakkimine ei sobi hästi kokku plaaniga kiirelt pühapäeval mõistlikul ajal Slovakkias olla.

Eelarve: Ma väga plaanin hakkama saada eelarvega 10k juht + ratas ning kaasreisija koefitsiendiga 0,5 Samas mõni tuhat peaks olema ka varuraha ootamatusteks, mida siiski ei ootaks. (et näiteks purunenud rehvi pärast ei jääks reis pooleli vms)

Tempo: tempo hoiaks sellise, et rekkad ja koolibussid mööda ei kipu trügima, kuid härrad Politseid veel kõrgendatud huvi ei kipu ilmutama. Ehk siis natukene üle lubatud nii +10 kuni +20 ja mõned väiksed erandid kindlasti sekka :D

Kestvus: plaanime 14 päeva +/- 2 päeva

Nüüd ma kindlasti hirmutasin väga ära, aga tegelikult on mägedes väga vahva ja mõnus ringi kruiisida.
:ok:

Kui nüüd kellelgi tekkis tõsisem huvi, siis tuleks sellest asap teada anda.
Arst ütles, et ma olen normaalne, isegi vastav paber anti.

Kasutaja avatar
ozzy007
Postitusi: 1128
Liitunud: 18 Jaan 2010, 14:06
Tsikkel: Jawa350-634; F800GS; XTZ750
Asukoht: justkui "Rakvere äärelinn"

Re: al. 05.06 kahel rattal Evroopasse

Postitus Postitas ozzy007 »

:D veica "toimetasin" Raitzi teksti, juttu aga jah, "mõtle grandiooselt, siis vbl saavutad natukenegi" :D

ja oikurjam, 800 KM päevas :( seda eelmine aasta plaane tehes ei rääkind keegi...
aga elus tuleb kõik äraproovida, kroomiga 2008 suvel lausvihmas Soome maanteedel 600 km päevas tundus karm, eks seekord ole näha....
____________________________________________________________________________
Elus ei pea oluline olema eesmärk, vaid ikka teekond... :biker2:

Virtuaalsed rehvijäljed: https://www.facebook.com/Rakvere-MEK-Bi ... 780932656/

Kasutaja avatar
Raitz
Postitusi: 92
Liitunud: 19 Jaan 2010, 19:55
Tsikkel: ZZR 1400

Re: Reisipäevik

Postitus Postitas Raitz »

Umbes 1000km jutiga vihmas tundub olema see piir, kus hakkavad lestad ja lõpused kasvamise märke ilmutama :D :rain:
Arst ütles, et ma olen normaalne, isegi vastav paber anti.

Kasutaja avatar
rannamees
Postitusi: 510
Liitunud: 19 Jaan 2010, 16:50
Tsikkel: Fazer
Telefon: 53426287

Re: al. 05.06 kahel rattal Evroopasse

Postitus Postitas rannamees »

Raitz kirjutas:Üks väike reisijutt: Nagu ma siin kunagi välja hüüdsin, siis 05.06.2010 on plaan hommiku kell 8.00 startida Rakverest Alpidesse ja sinna lähiümbrusesse hullama.
Hetkel siis lukus Ozzy, mina ja Pinchu. seega 3 inimest 2 ratast.
Kas meil on veel reisihimulisi raipeid? Julgelt, Öömajade kohapealt on teoreetiline võimalus, et paaris arv inimesi võib osutuda kohati mugavamaks, aga eriti suurt probleemi ma ei näe.
Tingimused kvalifitseerumiseks: Hea tujulisus, võime jääda rõõmsaks ja optimistlikuks ka siis kui päev otsa on rõvedat külma vihma sadanud ja sedasi juba kolmas päev järjest, Su ratta paagitäiega saab vähemalt 250km läbida, su ratas kannatab sõita kiirusega 140-150 rohkem kui 1km jutiga (kiirteede mugav ja ohutu tempo on umbes selline), suudad oma rattaga sõita umbes 100-150km jutiga ja ei soovi oma reisikaaslasi mõrvata pärast sellise maa läbimist.
Kindlasti ei kvalifitseeru väikesed ja kerged enduurokad, supermotod, alla 600 biked ja pisikesed chopperid.
Kestvus: plaanime 14 päeva +/- 2 päeva
Nüüd ma kindlasti hirmutasin väga ära, aga tegelikult on mägedes väga vahva ja mõnus ringi kruiisida.
:ok:
Kui nüüd kellelgi tekkis tõsisem huvi, siis tuleks sellest asap teada anda.
Olin veel talvel tõsiselt huviline aga kahjuks pean käe alla laskma. Kõik muidu ok, ainult 15 vaba päeva ei ole võimalik hetkel kuidagi "tekitada" :cry:
Järgmine suvi uus katse 8-)
PS: 2 kogemust Austria kohta- kiirteel +30 ei huvita politseid absoluutselt ja ametlikult lubatud 0,8promilli kohta ütles austerlane, et 4 keskmist õlut on "alles gut". Ei propageeri joogisena sõitmist, lihtsalt teinekord on hommikul hea teada, et kerge vibra ja suu matsumine pole hullu.
:hat;
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel :)
Pilt

asjapulk
Postitusi: 633
Liitunud: 19 Jaan 2010, 00:00
Tsikkel: Husaberg FE570 Sherco SEF-R
Telefon: 55628782

Re: al. 05.06 kahel rattal Evroopasse

Postitus Postitas asjapulk »

rannamees kirjutas:

PS: 2 kogemust Austria kohta- kiirteel +30 ei huvita politseid absoluutselt ja ametlikult lubatud 0,8promilli kohta ütles austerlane, et 4 keskmist õlut on "alles gut".
:hat;
Kui veel niimoodi suudad joodeldada nagu kadunud Pihlap või Austerlased ise siis pigistab pollar ka kaheksa õlle kohalt silma kinni :h2: :mrgreen:
citius, altius, coitus

Kasutaja avatar
ozzy007
Postitusi: 1128
Liitunud: 18 Jaan 2010, 14:06
Tsikkel: Jawa350-634; F800GS; XTZ750
Asukoht: justkui "Rakvere äärelinn"

Re: al. 05.06 kahel rattal Evroopasse

Postitus Postitas ozzy007 »

asjapulk kirjutas:
rannamees kirjutas:

PS: 2 kogemust Austria kohta- kiirteel +30 ei huvita politseid absoluutselt ja ametlikult lubatud 0,8promilli kohta ütles austerlane, et 4 keskmist õlut on "alles gut".
:hat;
Kui veel niimoodi suudad joodeldada nagu kadunud Pihlap või Austerlased ise siis pigistab pollar ka kaheksa õlle kohalt silma kinni :h2: :mrgreen:
nu joodeldamisoskusega võetakse Bauhofi tööle ka raudpolt, saad "ässa diili" kauplemas käia germannidemaal :D
____________________________________________________________________________
Elus ei pea oluline olema eesmärk, vaid ikka teekond... :biker2:

Virtuaalsed rehvijäljed: https://www.facebook.com/Rakvere-MEK-Bi ... 780932656/

Kasutaja avatar
rannamees
Postitusi: 510
Liitunud: 19 Jaan 2010, 16:50
Tsikkel: Fazer
Telefon: 53426287

IXS

Postitus Postitas rannamees »

Lisan kerge reisiteemalise OT jutu.
Yamaha keskuses on kõik IXS kirjaga varustus -50% hetkel.
Käisin luuramas.
Paagikott, 26l, letikaga 2,2K sai uue omaniku 1,1K eest- polee pahaa ju :P
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel :)
Pilt

Kasutaja avatar
ozzy007
Postitusi: 1128
Liitunud: 18 Jaan 2010, 14:06
Tsikkel: Jawa350-634; F800GS; XTZ750
Asukoht: justkui "Rakvere äärelinn"

MX1 Grand Prix on Lätis 26. ja 27. juunil 2010

Postitus Postitas ozzy007 »

seeaasta siis Kegumsis 26. ja 27. juunil 2010 wä?

http://www.mx1latvia.lv/
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/sp ... cert=65179

ja osa asju saab "bes maksas" ka sealmaal :D ja Vana Tallinnat ei tohi üritusele kaasa võtta :h1:
____________________________________________________________________________
Elus ei pea oluline olema eesmärk, vaid ikka teekond... :biker2:

Virtuaalsed rehvijäljed: https://www.facebook.com/Rakvere-MEK-Bi ... 780932656/

Kasutaja avatar
maiasmokk
RRRC juhatus
Postitusi: 465
Liitunud: 18 Jaan 2010, 13:06
Tsikkel: K1200GT
Asukoht: Lemmküla

Re: Reisipäevik

Postitus Postitas maiasmokk »

Kegumsiga selline lugu, et ise ma kindel mineja pole aga mu lugupeetud tuttav organiseerib bussiga minekut (27 kohta vist oli). Sõidukulud siis suht olematud, telgid, grillid ikka kaasa. Kui keegi asjast huvitatud viin inimesed kokku :beer:
************************
Naine mõtleb järeltulevatele põlvedele, mees eesminevatele säärtele.
Pilt
58sadakaheksakümmendüheksanull58

Kasutaja avatar
rannamees
Postitusi: 510
Liitunud: 19 Jaan 2010, 16:50
Tsikkel: Fazer
Telefon: 53426287

Re: Reisipäevik

Postitus Postitas rannamees »

maiasmokk kirjutas:Kegumsiga selline lugu, et ise ma kindel mineja pole aga mu lugupeetud tuttav organiseerib bussiga minekut (27 kohta vist oli). Sõidukulud siis suht olematud, telgid, grillid ikka kaasa. Kui keegi asjast huvitatud viin inimesed kokku :beer:
Ma 99% kindel mineja.
Kegumsist plaanis otse laevaga Rootsi-Norra edasi minna.
Oleks hädasti vaja sellist transaabi, et viskaks oma telgid-magamiskotid-madratsid peale krossi kugugi bussi ja saadaks koju tagasi.
Imre, on see trikk võimalik ?
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel :)
Pilt

Vasta