4.Juuli Vao

Moderaator: Juhatus

Kivissaar
RRRC
Postitusi: 164
Liitunud: 22 Apr 2013, 15:10
Tsikkel: Ducati 1098/ KTM EXC400
Telefon: 56863083
Asukoht: Vana-Vinni

4.Juuli Vao

Postitus Postitas Kivissaar »

Tere köigile.


Kui Palju on tulijaid/ osalejaid 4. Juulil.

Nimelt korraldajad soovisid teada kas meie klubi on valmis abi pakkuma korra tagamisel nii Grupis söidul kui ka Vaos.

Paluks köigil osalejatel teada anda mulle. :hat;
Duci 1098-ga söitmine on nagu oma naisele ütlemine et ta öde k*pib palju paremini

Kasutaja avatar
LKits
Postitusi: 172
Liitunud: 11 Mai 2015, 09:47
Telefon: 55526897
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: 4.Juuli Vao

Postitus Postitas LKits »

Võib-olla olen huvitatud.
"Ametlikus" ürituses on kirjas, et väljutakse Tallinnast kell 10:00 ehk Vao külla jõutakse siis mitte varem, kui 12:00.

https://www.facebook.com/events/895287923877763/

https://goo.gl/maps/Ksm5W

moto koer
Postitusi: 33
Liitunud: 30 Juul 2013, 20:39
Tsikkel: Yamaha xj 550, yamaha xj 600s
Telefon: 53491627

Re: 4.Juuli Vao

Postitus Postitas moto koer »

Sellest, et pagulasi palju on saan aru aga ei saa aru nüüd mida neile mootorratastega öelda tahetakse. Või minnakse neid sõidutama nagu kevadel lastekodus käisime?
Ehk oskab mulle keegi siin vastata???
:-/

Kasutaja avatar
LKits
Postitusi: 172
Liitunud: 11 Mai 2015, 09:47
Telefon: 55526897
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: 4.Juuli Vao

Postitus Postitas LKits »

Kui õigesti olen aru saanud, siis täiesti tavaline Vao küla elanike toetusüritus ning lihtsalt külaskäik.
Apoliitiline, rassismivaba sõiduke :)

Siiralt loodan, et seal on piisaval hulgal korravalvureid kohal, sest madinaks võib lihtsasti minna. Piisab vaid ühest lendlevast pudelist.

Kasutaja avatar
Tom
Postitusi: 814
Liitunud: 18 Jaan 2010, 12:09
Tsikkel: GSF 1200

Re: 4.Juuli Vao

Postitus Postitas Tom »

dresscood on valged koonjad kiivrisukad :mrgreen:
Tõde kui mõiste kaotab oma olulisust, faktid ei loe, hinnangud tulevad ei tea kust....

Kasutaja avatar
maiasmokk
RRRC juhatus
Postitusi: 465
Liitunud: 18 Jaan 2010, 13:06
Tsikkel: K1200GT
Asukoht: Lemmküla

Re: 4.Juuli Vao

Postitus Postitas maiasmokk »

Tom kirjutas:dresscood on valged koonjad kiivrisukad :mrgreen:

:ok: :ok:
Aga kui veits arutleda siis: sõidan 2 korda päevas mööda Vao külast ja neid "murjameid" näen seal koguaeg.
Küsimus et milleks neile ekstra mootorrattaid nii suures koguses on vaja näidata, neid ei huvita see........

Et poliitiliselt korrektne olla: "murjamid" on võetud Hannes Võrno sõnavarast :)
************************
Naine mõtleb järeltulevatele põlvedele, mees eesminevatele säärtele.
Pilt
58sadakaheksakümmendüheksanull58

Kasutaja avatar
LKits
Postitusi: 172
Liitunud: 11 Mai 2015, 09:47
Telefon: 55526897
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: 4.Juuli Vao

Postitus Postitas LKits »

Kusjuures, vist on plaan hommikul sõita Tallinna ning siis sealt suure kolonniga liikuda uuesti Virumaale.
Oleks esmakordne suures kolonnis kulgemise elamus siiski :)

Rasmus
Postitusi: 134
Liitunud: 17 Apr 2015, 17:44
Tsikkel: Honda Seven-fifty, Varadero
Telefon: 53751000

Re: 4.Juuli Vao

Postitus Postitas Rasmus »

moto koer kirjutas:Sellest, et pagulasi palju on saan aru aga ei saa aru nüüd mida neile mootorratastega öelda tahetakse. Või minnakse neid sõidutama nagu kevadel lastekodus käisime?
Ehk oskab mulle keegi siin vastata???
:-/
Püüan selgitada nii, nagu mina sellest aru olen saanud.

Viimasel ajal on meedias väga teravalt üles tõusnud pagulaste ja varjupaigataotlejate vastuvõtmise teema erinevatesse riikidesse. Seda just seoses sellega, et EL-i keskvõim üritab liikmesriikidele peale suruda arvulisi kvoote pagulaste vastuvõtuks. Paljud riigid on praeguseks reageerinud üsna radikaalselt avaldades erinevaid seisukohti või rakendades konkreetseid piiranguid pagulaste vastuvõtul. Eesti Vabariigi seisukoht on hetkel pigem pehme ja pagulaste vastuvõtmist toetav. Väga paljudele kodanikele ei ole selline seisukoht kahjuks sobilik ja leitakse, et enne, kui hakata aitama mugavuspagulasi väljastpoolt tuleks tegeleda sisepoliitiliste probleemidega ja toetada oma riigi kodanikke - neid, kes oma eluga niihästi toime ei tule ja toetust vajavad. On üldteada, et vaatamata heale tahtele, ei ole teistes EL-i riikides, kes pagulasi suuremal või vähemal määral vastu võtnud tegelikku lõimingut toimunud. On tekkinud suured pagulaste kogukonnad, kus kehtivad pigem nende, mitte riigi reeglid ja väärtushinnangulised tõekspidamised. Väga suur osatähtsus on ka religioonil. Paraku tekibki siin tõsine konflikt, sest käärid on üsna suured ja arusaamad väga erinevad.

Seda kõike kardetakse kõige rohkem hetkel ka Eestis. Niigi on meie riigis väga palju tegemist hetkel eelmise riigivõimu "pärandina tekkinud" määratlemata kodakondsusega isikutega, keda on arvuliselt pea 100000 inimest ja rahvastiku osakaalus ca 6,5%.

Seega ei saaks öelda, et Eestil pole pagulastega kogemusi ja nad ei teaks, mida tähendavad väärtushinnangulised konfliktid. Õnneks ei ole hetkel olnud konflikti religioossel tasandil. Eestlane on üldjuhul oma seisukohalt ateist, aga tegelikkuses põhinevad tema väärtushinnangud ja ka õigusruumi pigem kristlikke väärtushinnanguid peegeldades ja nendest lähtudes.

Kuna Vao küla entusiastlikud elanikud tunnevad väga muret oma turvalisuse kui ka kogukondlike väärtuste säilimiste pärast ning juba on neil ka ette näidata kahjuks palju negatiivseid kogemusi, siis tuleb neid nende tegemistes toetada. Oleme väike rahvas ja peame ühte hoidma. Suurrahvaliku "ülesõitmise" mentaliteeti me kahjuks rakendada ei saa - meid on liiga vähe. Toetusssõitu on vaja minu hinnangul eelkõige selleks, et inimesed, kes saaksid Vao küla inimesi aidata selle aitamise vajadust ka reaalselt tajuksid. Juba praegu on tekkinud seal palju väärtushinnangulisi konflikte ning isegi üks väidetav kriminaalkuritegu. Kui juba nii väike kogukond jääb nii väikese varjupaigataotlejate ja pagulaste hulga puhul hätta, siis võib karta ka eskaleerumist.

Nagu mina olen aru saanud, siis selle ürituse korral tuleb viha ja vaen ning teravad sõnad siiski koju jätta. Oleme kõik intelligentsed inimesed ja oskame ka oma radikaalseid seisukohti väljendada viisakalt ja argumenteeritult.

P.S. Palun minu kirjatükist mitte järeldada, nagu ma oleksin antud aktsiooni korraldamisega kuidagi seotud. Ma ei ole. Olen lihtne kaasamõtleja, kes tunneb rahvuslasena (aga mitte radikaalina) muret seepärast, et kuidas me oma väikese rahvusega siinses kultuuriruumis hakkama saame, kui meile üritatakse peale suruda midagi sellist, mis meie riigile ja rahvusele üldse omane, vaid isegi lausa vastukarva on.

Kasutaja avatar
ozzy007
Postitusi: 1128
Liitunud: 18 Jaan 2010, 14:06
Tsikkel: Jawa350-634; F800GS; XTZ750
Asukoht: justkui "Rakvere äärelinn"

Re: 4.Juuli Vao

Postitus Postitas ozzy007 »

Arvestades avalikkuse erilist huvi selle ürituse suhtes kutsusime kokku RRRC laiendatud juhatuse koosoleku, kus osalesid Ozzy, Papadimos, Andre, Kuzmitz, Tauno.

Koosolekul otsustati:
* Vao üritus ei ole RRRC ametlik ühisüritus -- mitteosalemine tuleneb RRRC manifestist, sest tegemist ei ole motondust/motomeelsust edendava üritusega.
* Rakvere Raibe RC ei osale ametlikult Vao ürituse grupisõidu ega kohapeal korra tagamisel abistamisel.

* Eraviisiline osalemine on igaühe enda valik-otsus.

:hat;
____________________________________________________________________________
Elus ei pea oluline olema eesmärk, vaid ikka teekond... :biker2:

Virtuaalsed rehvijäljed: https://www.facebook.com/Rakvere-MEK-Bi ... 780932656/

Kasutaja avatar
Vahur
Postitusi: 51
Liitunud: 10 Mai 2013, 19:38
Tsikkel: Triumph Tiger 1050
Telefon: 56495439
Asukoht: Kadrina

Re: 4.Juuli Vao

Postitus Postitas Vahur »

Minu poolt suur kummardus sellise otsuse osas. Kogu mu isapoolne suguvõsa on Kiltsi/Vao/Ebavere kandis elutsev ja nende hirm sinna kohale saabuva motoseltskonna ees on kordi suurem kui pagulaste ees. Viimased on ennast üsna ontlikult ülal pidav seltskond, kellega suhtlemine on vahel ühise suhtluskeele puudumise tõttu keeruline, aga kes on ise sõbralikud ja kellesse suhtutakse sõbralikult. Mingit "toetust" see osa Vao elanikest, keda mina tunnen motomeeste poolt kindlasti ei vaja.

P.S. Ajakirjanduses levinud Vao elanike "pöördumise" autor elab ise hoopis Rakveres...

Vahur

Vasta