Motoretk Baltimaadesse 2016

Moderaator: Juhatus

Rasmus
Postitusi: 134
Liitunud: 17 Apr 2015, 17:44
Tsikkel: Honda Seven-fifty, Varadero
Telefon: 53751000

Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas Rasmus »

Head klubilised ja teised kaasfoorumlased.

Olles nüüd juba mõnda aega kaherattalise seltsis maanteelinti mõõtnud olen veeretanud mõtet, et võiks ette võtta ka mõnevõra pikema sõidu, kuid mitte siiski liiga pika. Kuna valikuid on mitmeid (põhja, itta, läände ja lõunasse), siis lõunasuund tõmbab mind esialgu rohkem. Olen küll piirkondi juba varem külastanud autoga, kuid see ei puutu asjasse :)

Esialgu planeerisin reisi 5-7 päevalisena ning ajaliselt algab reis 14. juulil, kuid see ei ole muidugi kivisse raiutud.

Küll aga on mul endal üks oluline eritingimus, kus reis peab algama neljapäevasel päeval. Seda põhjusel, et töötan neljapäeviti Elvas ja saaksin sealt siis juba pärastlõunasel ajal edasi liikuda soovitud suunas. Alternatiive kahjuks selles osas ei ole.

Seega, kui on huvilisi, kes arvavad, et sooviksid antud sõidul osalised olla, siis palun selleks teada anda 5. juuliks, et saaksin konkreetsemalt korraldama hakata. Seltskonda väga suureks ei plaaniks ajada. 3-6 ekipaaži oleks mõistlik.

Ööbimise filosoofia võiks olla "odav voodi" ehk siis telgiga ööbimise võimaluse välistaks mitmel põhjusel. Esmasena võiks tegemist olla ikkagi puhkusega, mis tähendab, et voodis magamine on selle eelduseks. Teisena on olulisel kohal minu jaoks hügieen ehk siis pesemisvõimalused. Võsas telkides on selle lahendamine oluliselt keerulisem. Kolmandaks võib tekkida vajadus kuivatada sõiduriideid jms, mida telgis ei õnnestu kõige paremagi tahtmise juures teha.

Sõidud ei ole kindlasti pikad. Mõistlik on planeerida päevaseks sõiduks 300-500km. Viimane number neist on juba ekstreemsem ja sõit väga pikk.

Olen välja mõelnud ka esialgse päeva-ajakava.

1. päev. Rakvere - Sigulda

Sõidu pikkus ca 320-370 km.

Väljasõit Rakverest Elva suunas. Hea võimalus värskendada ennast Elvas Verevi või Arbi järves ning süüa lõunat. Võtta siht Valga poole, et juba Valka kaudu sõita Läti Vabariiki. Suunaks on Sigulda. Marsruudi saab valida Cesise kõrvalt läbi Koiva rahvuspargi.

Ööbimine Sigulda piirkonnas.

2. päev. Sigulda-Jurmala-Ventspils

Sõidu pikkus ca 260-310 km.

Siguldas külastame Turaida lossi (5€), kust on parim vaade Koiva jõe ürgorule.

Külastame Sigulda köisraudteed (12€). Pikkus 1200 meetrit. Sõit edasi-tagasi.

Võtame suuna Jurmalale. Külastame Jurmalat. Hea võimalus meres ujuda (kui on soe). Leiame koha lõunasöögiks.

Võtame suuna Ventspilsile. Ööbime Ventspilsi piirkonnas.


3. päev Ventspils- Kuldiga-Palanga

Sõidu pikkus ca 290-340 km

Osaleme Ventspilsis toimuval Kurland Bike Meet linnaparaadil. Algusaeg peaks olema kell 12:00.

Külastame Raadioastronoomia keskust Irbenes. Minu teada korraldatakse ettetellimisel ka ekskursioone ja on võimalik pääseda ka "taldriku" peale jalutama. Seda tasub kindlasti uurida, kui on huvi.

Külastame Kuldiga linna, kus asub Euroopa pikim seitsmevõlviline kivisild üle Venta jõe. Sama silla all asub ka väga lahe atraktsioon nimega Ventas rumba. Tegemist on ägeda loodusliku veekeskusega. Seega väärib külastamist.

Võtame suuna Palangale. Ööbimine Palanga piirkonnas.

4. päev. Palanga-Neringa poolsaar

Sõidu pikkus ca 180-220 km

Sõidame Palangast Klaipeda poole ja sealt edasi sadamasse, et ületada kitsuke lahesopp, mis eraldab maismaad Neringa poolsaarest.

Külastame poolsaarel asuvat delfinaariumit ja naudime delfiinide show-d. (10€). Etendused algavad E-P kell 11:30; 13:00; 15:00; 16;30.

Sõidame mööda poolsaart edasi ja külastame kuulsaid liivadüüne. Arvestama peab, et jalutuskäik on vähe pikem ning liiva sees, seega sõiduriietes seda ette ei võta ja tuleb kohapeal riideid vahetada. Parkla koos teisaldatava välitualetiga on olemas. Võib juhtuda, et on olemas ka kohvikiosk.

Sõidame mööda poolsaart kuni Nida linnakeseni, kus saab teha lõunapausi ja õhtuks sõidame Palangale tagasi.

5. päev. Palanga-Plokstine raketibaas-.......

Sõidu pikkus ca 70+ km

Külastame Plokstine raketibaasi, mis on üsna unikaalne, oma täielikult maa all asuva juhtimiskeskuse ning raketišahtidega. Tasuline. Hinda ei mäleta.

Kuna käes on viies päev, siis on kaks varianti, kas liikuda edasi Kaunas-Vilnius suunal (viimases on kõvaks turistikaks Trakai loss) või võtta suund kodu poole. Tagasisõiduks siis kaks päeva.


See oleks üldises pildis esialgu kõik. Seega kui kellelgi on huvi, siis saab liituda ja nõu pidada.

Kasutaja avatar
rannamees
Postitusi: 510
Liitunud: 19 Jaan 2010, 16:50
Tsikkel: Fazer
Telefon: 53426287

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas rannamees »

Muidu ok marsruut, aga paar täiendust pakuks-
Elva-Valga-Sigulda on suht sirge ja igav sõita. Parim tee sealkandis on Karksi-Ruhja, see tasub sisse kombineerida.
Jurmala- Ventspils on veel igavam sõita, tasub minna ülevalt piki kura rannikut.
Vente neeme ümbrus Klaipdast otse alla on väga sõidetav, ainult kurviline hea asfalt :hat;
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel :)
Pilt

Kasutaja avatar
andre
Postitusi: 266
Liitunud: 18 Juul 2012, 17:35
Tsikkel: Kawasaki ER-6f
Telefon: 5126766
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas andre »

Olen täitsa teemast huvitatud, seega kõigi võimaluste korral olen pundis.

Rasmus
Postitusi: 134
Liitunud: 17 Apr 2015, 17:44
Tsikkel: Honda Seven-fifty, Varadero
Telefon: 53751000

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas Rasmus »

Kuna päris mitu inimest on teinud mulle ettepaneku, et sõit võiks olla vahemikus neljapäev-pühapäev, siis teen kohe lähiajal marsruudid ringi nii, et saab sõita pikemalt ja jõuab nelja päevaga käidud. Reaalsuses on see täitsa võimalik, kui marsruute korrigeerida.

kuzmitz
Postitusi: 961
Liitunud: 14 Jaan 2010, 13:21
Tsikkel: Olemas
Asukoht: Pajusti

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas kuzmitz »

Kerge tuuri idee on tegelt hea- mõtleks isegi, kui sel ajal Smashi ei oleks...
Ka kõige kehvem saabas jätab lumele jälje ja murduv puu teeb ka siis häält, kui keegi ei kuule seda...
Pilt

Rasmus
Postitusi: 134
Liitunud: 17 Apr 2015, 17:44
Tsikkel: Honda Seven-fifty, Varadero
Telefon: 53751000

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas Rasmus »

Lükkan matka edasi mitmel asjaolul. Esiteks on ilmaprognoos väga heitlik ja kõik neli päeva vihma sõita, kui ei ole ka perspektiivi päikese alla jõuda ei ole mõnus ja meelelahutuslik.

Samuti on üheks põhjuseks ka Smash, sest mitmed huvilised, kellel oleks võimalik pikendatud nädalavahetust nautida oleksid muidu tulijad.

Kasutaja avatar
boob
RRRC
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Jaan 2010, 23:46
Tsikkel: Honda Crosstourer VFR1200 DCT
Telefon: 5013912
Asukoht: Tapa

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas boob »

Hakkab looma.
Käime Smashil ära ja siis teeme neli päeva baltikumis, diil? :D
Pilt

Kasutaja avatar
boob
RRRC
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Jaan 2010, 23:46
Tsikkel: Honda Crosstourer VFR1200 DCT
Telefon: 5013912
Asukoht: Tapa

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas boob »

Rasmus kirjutas:Kuna päris mitu inimest on teinud mulle ettepaneku, et sõit võiks olla vahemikus neljapäev-pühapäev, siis teen kohe lähiajal marsruudid ringi nii, et saab sõita pikemalt ja jõuab nelja päevaga käidud. Reaalsuses on see täitsa võimalik, kui marsruute korrigeerida.
Said tehtud?
Pilt

Namm
Postitusi: 10
Liitunud: 13 Juul 2016, 20:28
Tsikkel: Gl1500
Telefon: 5201582

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas Namm »

Kas yks tsikkel mahuks veel tee peale ära?

Rasmus
Postitusi: 134
Liitunud: 17 Apr 2015, 17:44
Tsikkel: Honda Seven-fifty, Varadero
Telefon: 53751000

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas Rasmus »

boob kirjutas:
Rasmus kirjutas:Kuna päris mitu inimest on teinud mulle ettepaneku, et sõit võiks olla vahemikus neljapäev-pühapäev, siis teen kohe lähiajal marsruudid ringi nii, et saab sõita pikemalt ja jõuab nelja päevaga käidud. Reaalsuses on see täitsa võimalik, kui marsruute korrigeerida.
Said tehtud?
Keeruline. Läheb üsna raiumiseks, kui tahtmine Palangas ära käia ja see idee mul algselt ka oli. Seega tuleks teatud sihtkohtadest loobuma hakata ja nimetadagi reis ümber Palanga reisiks :).

Kuidas see mõte ise-enesest tundub?

Vasta