Motoretk Baltimaadesse 2016

Moderaator: Juhatus

Kasutaja avatar
andre
Postitusi: 266
Liitunud: 18 Juul 2012, 17:35
Tsikkel: Kawasaki ER-6f
Telefon: 5126766
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas andre »

Kõik sõltub ajakavast millal minna soovid, kuid mina pooldaksin ikkagi mitmete vahepeatustega ja külastustega trippi, mitte ühe sihtpunkti vallutamist.

Kasutaja avatar
boob
RRRC
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Jaan 2010, 23:46
Tsikkel: Honda Crosstourer VFR1200 DCT
Telefon: 5013912
Asukoht: Tapa

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas boob »

Esimese päevaga Siguldasse ja sealsed atraktsioonid ära proovida võimalusel.
Teisel päeval raadioastronoomia ja Palanga jne...

Kui päevas kuni 500km sõita, sii jääb piisavalt aega ka atraktsioonideks ja molutamiseks. Ja minu arvates ei ole see üldse ekstreemne, nagu sa esimeses postis kirjutasid...
Pilt

Namm
Postitusi: 10
Liitunud: 13 Juul 2016, 20:28
Tsikkel: Gl1500
Telefon: 5201582

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas Namm »

Minul poleks 500+ kilometraaži vastu midagi. Agag endiselt kysimus, kui palju minejaid kokku oleks? Äkki tekib probleem majutuse saamisega, kui rahvast liigapalju.

Rasmus
Postitusi: 134
Liitunud: 17 Apr 2015, 17:44
Tsikkel: Honda Seven-fifty, Varadero
Telefon: 53751000

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas Rasmus »

Järgmine kuupäevavahemik, mida on välja pakutud on 4.-7. august. Tean, et samal ajal on küll Pärnus suur üritus Weekend, aga kuna suvi hakkab otsa saama, siis on see hetkel ainuvõimalik valik. Seltskond tõenäoliselt väga suur ei tulekski 3-5 ratast, mis oleks ka majutuse mõistes optimaalne ja hea.

Hetkel on otsest huvi üles näidanud andre ja boob ning minu jaoks uue sõitjana kodanik Namm. Seega huvilisi juba on.

Kuna sõidud lähevad mõnevõrra intensiivsemaks, siis tuleks arvestada sellega, et hommikused väljasõidud on kindlasti varasemad. Ei ole mõtet päeva magamisele raisata. Seega normaalne oleks arvestada sellega, et väljasõidud on kellaajaliselt kell 9. Ööbimiskohta jõudmised proovin planeerida kellaajalisse vahemikku 18:00-20:00, mis on mõistlik.

Üldine päevaplaan võiks siis välja näha nüüd järgmine:


1. päev - Rakvere -> Elva -> Kuldiga

Sõidu pikkus ca 600 km

Sõit tuleb küll pikk, aga kuna on plaan minna Elvast Kilingi-Nõmme suunal ja sealt edasi Läbi Riia, siis on sõit jällegi kiirem, sest Valka-Sigulda tee on halva kvaliteediga ja väga kiirelt edasi ei saa. Seega ajaliselt peaks isegi kiirem olema.

Õhtuks jõuame Kuldigasse ja ööbime piirkonnas.


2. päev - Kuldiga -> Ventspils -> Palanga

Sõidu pikkus ca 320 km.

Planeerisin meelega väiksema distantsi, sest oleks soov käia mõnes kohas. Teine oluline asjaolu on Palanga ööbimine, mida ei ole mõtet ette broneerida, kuna kohapealne kodumajutus on oluliselt mõistlikum ja soodsam, see aga eeldab mõistlikul ajal kohalejõudmist.

Külastame Kuldiga linna, kus asub Euroopa pikim seitsmevõlviline kivisild üle Venta jõe. Sama silla all asub ka väga lahe atraktsioon nimega Ventas rumba. Tegemist on ägeda loodusliku veekeskusega. Seega väärib külastamist.

Külastame Raadioastronoomia keskust Irbenes. Minu teada korraldatakse ettetellimisel ka ekskursioone ja on võimalik pääseda ka "taldriku" peale jalutama. Seda tasub kindlasti uurida, kui on huvi.

Saatsin kirja haldajale ja ootan vastust ekskursiooni võimalikkuse osas.

Õhtupoole oleme jõudnud Palangale ja ööbime seal.


3. päev - Palanga -> Neringa -> Riia

Sõidu pikkus ca 450km

Sõidame Palangast Klaipeda poole ja sealt edasi sadamasse, et ületada kitsuke lahesopp, mis eraldab maismaad Neringa poolsaarest.

Külastame poolsaarel asuvat delfinaariumit ja naudime delfiinide show-d. (10€). Etendused algavad E-P kell 11:30; 13:00; 15:00; 16;30.

Sõidame mööda poolsaart edasi ja külastame kuulsaid liivadüüne. Arvestama peab, et jalutuskäik on vähe pikem ning liiva sees, seega sõiduriietes seda ette ei võta ja tuleb kohapeal riideid vahetada. Parkla koos teisaldatava välitualetiga on olemas. Võib juhtuda, et on olemas ka kohvikiosk.

Sõidame mööda poolsaart kuni Nida linnakeseni, kus saab teha lõunapausi ja võtame suuna Riia poole. Tee peal külastame Plokstine raketibaasi, mis on üsna unikaalne, oma täielikult maa all asuva juhtimiskeskuse ning raketišahtidega. Tasuline. Hinda ei mäleta.

Ööbime Riias või lähipiirkonnas. Tean, et Riia vanalinnas on väga palju mõnusaid ja väga soodsa hinnaskaalaga hosteleid, mis võiksid sobida küll. Avaldage arvamust.


4. Päev - Riia -> Sigulda -> Rakvere

Sõidu pikkus ca 400 km.
Pöörasin plaani ringi ja Sigulda piirkonnas võiks käia tagasisõidul.

Siguldas külastame Turaida lossi (5€), kust on parim vaade Koiva jõe ürgorule.

Külastame Sigulda köisraudteed (12€). Pikkus 1200 meetrit. Sõit edasi-tagasi.

Sealt edasi juba kodu poole.


P.S. Boob mainis, et tal on olemas sadulakotid, mida ta enam ei vaja ja seega kui kellelgi on soovi, siis saab neid talt osta või ehk laenata. Suhelge ja uurige.

Namm
Postitusi: 10
Liitunud: 13 Juul 2016, 20:28
Tsikkel: Gl1500
Telefon: 5201582

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas Namm »

Kui sel Neljapäeval starti pole, siis palun minuga mitte arvestada.

Kasutaja avatar
boob
RRRC
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Jaan 2010, 23:46
Tsikkel: Honda Crosstourer VFR1200 DCT
Telefon: 5013912
Asukoht: Tapa

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas boob »

Mul jah ühed sadulakotid üle. Enne järgmist kuud mina ei saa kodumaalt seaduslikult väljuda, olen dokumentideta...
Pilt

Rasmus
Postitusi: 134
Liitunud: 17 Apr 2015, 17:44
Tsikkel: Honda Seven-fifty, Varadero
Telefon: 53751000

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas Rasmus »

Uurisin raadioastronoomiakeskuse külastamist ja hind on väga mõistlik 4€ inimese kohta. Küll on aga vaja teada siis kellaaega ja inimeste arvu.

Kasutaja avatar
ozzy007
Postitusi: 1128
Liitunud: 18 Jaan 2010, 14:06
Tsikkel: Jawa350-634; F800GS; XTZ750
Asukoht: justkui "Rakvere äärelinn"

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas ozzy007 »

____________________________________________________________________________
Elus ei pea oluline olema eesmärk, vaid ikka teekond... :biker2:

Virtuaalsed rehvijäljed: https://www.facebook.com/Rakvere-MEK-Bi ... 780932656/

Rasmus
Postitusi: 134
Liitunud: 17 Apr 2015, 17:44
Tsikkel: Honda Seven-fifty, Varadero
Telefon: 53751000

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas Rasmus »

Kuna peamised huvilised palusid veelkord edasi lükata, siis liigub jälle nädal aega edasi. Ilmaprognooside mõistes on see samuti hea. Hetkel on teada, et tulemas on neli ekipaaži.

Kasutaja avatar
mihkelmihkel
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2016, 14:27
Tsikkel: Multistrada 1000S; KLR650

Re: Motoretk Baltimaadesse 2016

Postitus Postitas mihkelmihkel »

Et pilt selge oleks, siis juttu on 11.-14. augustist.

Ja praeguse seisuga olen mina üks osalejatest. Ratas on ilma tuuleklaasi ja kohvriteta. Viskan mingi koti kummidega tagaistme peale ja reisiks valmis :)

Ehk siis kutsun üles ka teisi osalema, kes võib-olla pelgaks, kuna pole matka-konfiguratsioonis ratast.

Vasta