Autojuhi kiri mootorratturile: sinu elusalt kojujõudmine on meie mõlema ühine asi

Moderaator: Juhatus

Vasta
Kasutaja avatar
LKits
Postitusi: 172
Liitunud: 11 Mai 2015, 09:47
Telefon: 55526897
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Autojuhi kiri mootorratturile: sinu elusalt kojujõudmine on meie mõlema ühine asi

Postitus Postitas LKits »

Huvitav artikkel, mis paneb kõikidele mootoratturitele südamele, et palun ärgem kihutagem :)

http://www.accelerista.com/toimetus/mee ... ratturile/
“Hea mootorrattur! Peagi levitab keegi teie hulgast jälle seda igakevadist kampaaniat: „Soovin jõuda elusalt koju (vms)“. Ka mina soovin, et sa ühes tükis koju jõuaksid, seetõttu lepime nüüd kokku, et sa ei usalda seda tähtsat asja ainult autojuhi hoolde, vaid et sinu elusalt kojujõudmine on ikka meie mõlema ühine asi. Allpool on mõned mõtted, mis seda ühist eesmärki täita aitavad:
* Kas sa usud mind, kui ütlen, et tegelikult ei märgista joon keset maanteed mootorratturite rada?
* Linnas 150+ km/h-ni kiirendada ei ole okei; ka siis mitte, kui see toimub lennujaama läheduses. See on okei juhul, kui sa sõidad lennukiga. Kui oled segaduses, millise liiklusvahendiga on sinu puhul parajasti tegu, ei peaks sa juhtima neist ühtegi.
* Kui sa soovid liigikaaslastele 140+ km/h püsikiirusega muljet avaldada, siis, jumala pärast, proovi seda jalgrattaga! Mootori abil sellise kiiruseni gaasi anda oskame me kõik.
* Kui sa just pead oma nina mu auto summutisse toppima, siis anna teada ja ma pargin auto parem enne ära – ärme ürita seda niigi küsitava väärtusega akti kiirusel 110+ km/h Peterburi maanteel sooritada.
* Kui ma teen Tartu maanteel rekkast möödasõitu ja sina teed samal ajal “mootorratturite rajalt” möödasõitu meist mõlemast, siis on see ka minu jaoks erutav – aga mitte heas mõttes.

Hea mootorrattur! See kiri sulle on kirjutatud, et öelda: mina olen sinu poolt ja annan liigeldes endast parima. Aga sellest võib jääda väheks, kui sa füüsika välja vihastad. Ilusat kevadet ja jõua elusalt koju!”

Vasta